Dobry Zwierz – projekt edukacyjny pomocy dzikim zwierzętom

Dobry Zwierz – projekt edukacyjny pomocy dzikim zwierzętomDziałając od 2017 roku w zakresie opieki nad zwierzętami bezdomnymi nie sposób ominąć zwierzęta dzikie. Każdego roku podejmujemy około 100 interwencji dotyczących tej grupy zwierząt żyjących w otoczeniu ludzi. Wiedząc, jak wielka jest potrzeba powiedzenia głośno o niektórych problemach z dzikimi zwierzętami związanymi, zdecydowaliśmy się na projekt edukacyjny pod nazwą Dobry Zwierz.

Akcja polega na edukacji mieszkańców (miasta Świdnica i okolic) w zakresie występujących wokół nas gatunków dzikich zwierząt, uświadomieniu w zakresie właściwego reagowania, bezpiecznej pomocy tym stworzeniom.

W ramach akcji powstają: broszury, plakaty, posty, artykuły, materiały video i w mediach społecznościowych, a także prelekcje dla zainteresowanych szkół, przedszkoli, instytucji publicznych.

Poznaj naszą broszurę, pobierz, udostępnij, bądź szukaj w skrzynce 🙂 Zapoznaj się też z ofertą współpracy i pomagajmy razem.

Oferta współpracy

Jeśli:

  • prowadzisz zajęcia dla dzieci, młodzieży, dorosłych w Świdnicy bądź jej okolicach,
  • chcesz nas wesprzeć w dystrybucji materiałów, czy stacjonarnie, czy też online..

Zgłoś się do Fundacji Mam Pomysł! Pomoc braciom mniejszym to nie tylko opieka nad psami i kotami, to także odpowiedzialność za pozostałe zwierzęta bytujące wokół nas. Jesteśmy im winni szacunek, zrozumienie i właściwą opiekę.

Możemy….

1) poprowadzić prelekcje o tematyce: gatunków spotykanych w mieście, właściwych sposobów reagowania, pomagania i niewłaściwych działań (zabieranie ptasich podlotów, młodych zajęcy, saren);

oferujemy spotkanie stacjonarnie w mniejszej grupie z uszanowaniem reżimu sanitarnego powodowanego Covid-19, ale również online, preferujemy aplikację Microsoft Teams.

2) Przekazać Ci materiały do dystrybucji i edukacji społeczeństwa.

Ta misja realizowana wspólnie ma ogromne znaczenie.

Zależy nam na tym, aby wszyscy mieszkańcy okolic wiedzieli, że:

  • tych zwierząt nie musimy się bać, ale też nie oswajajmy ich,
  • nie zabierajmy młodych matkom!
  • Nie pozbawiajmy zdrowych zwierząt wolności, naturalnego środowiska,
  • Zwierzęta ranne, po wypadkach muszą docierać po zgłoszeniu na Policję, czy Straż Miejską do specjalistów, lekarzy weterynarii.

Projekt finansowany jest ze środków Fundacji PZU.

Projekt objęty jest honorowym patronatem Prezydent Miasta Świdnica.

Projekty broszur opracował merytorycznie zespół Fundacji Mam Pomysł we współpracy z dr n. wet. Jarosławem Zajączkowskim – Gabinet Weterynaryjny w Żarowie.