Promocja i organizacja wolontariatuWolontariusze tworzą organizację

Fundacja Mam Pomysł promuje i organizuje wolontariat. Nasze działania opieramy i łączymy z aktywnością naszych wolontariuszy. Nie wyobrażamy sobie realizacji projektów bez ich wsparcia. Z Fundacją stale współpracuje 100 wolontariuszy. To dzięki nim widzicie wspaniałe fotografie podopiecznych, ogłoszenia, zbiórki, pomoc, budowane budki dla kotów, remontowane pomieszczenia zwierząt, czy zwierzaki w domach tymczasowych.

Organizujemy wolontariat terenowy, zdalny, akcyjny. Możesz zostać wolontariuszem krótkoterminowym (np. wziąć udział w organizacji jednej zbiórki) lub długoterminowym i działać z nami latami.

Czym zajmują się nasi wolontariusze?

 • opieka nad zwierzętami pozostającymi pod opieką Fundacji Mam Pomysł poprzez uczestnictwo w pracach na terenie placówek organizacji;
 • tworzenie domów tymczasowych dla zwierząt;
 • organizowanie, koordynowanie, tworzenie zbiórek darów na rzecz projektów Fundacji Mam Pomysł;
 • współpraca z administracją stron Fundacji i jej kanałów w mediach społecznościowych w zakresie tworzenia treści promujących projekty Fundacji Mam Pomysł;
 • uczestnictwo w akcjach terenowych, eventach, happeningach;
 • tworzenie materiałów edukacyjnych, promocyjnych wpisujących się w cele FMP.

Co oferujemy wolontariuszom?

 • Podpisanie porozumienia wolontariackiego, szkolenie z zasad bezpieczeństwa, wdrożenie w działania FMP.
 • Wsparcie koordynatorów projektów w realizowaniu zadań.
 • Szkolenia z ekspertami, zdobywanie wiedzy i umiejętności, szczególnie z zakresu behawioryzmu i dobrostanu zwierząt.
 • Możliwość uzyskania zaświadczenia o odbyciu wolontariatu.
 • Wiele wyzwań: budowa, remonty, sadzenie roślin, opieka nad zwierzętami od psów, kotów po konie. Mnóstwo satysfakcji gwarantowane!

Pomagamy cały czas

Nasi wolontariusze działają w schronisku, w terenie – wszędzie tam, gdzie jesteśmy potrzebni. Pomagają 7 dni w tygodniu, również w niedziele i święta.

Zajmują się opieką nad podopiecznymi, transportem zwierząt, darów, ludzi, organizują zbiórki, uczestniczą w eventach, na które zapraszana jest fundacja, wykonują zdjęcia podczas naszych działań. Zdalnie angażujemy się również w tworzenie zbiórek, inicjatyw, które potem promujemy za pośrednictwem Facebooka, ale także w kontakt z mediami, instytucjami wspierającymi Fundację. Może to być również akcja zbiórki datków dla potrzebujących albo organizacja wydarzenia, którego celem będzie wsparcie FMP.

Fundacja stale poszukuje sponsorów na środki ochrony indywidualnej, akcesoria i szkolenia dla wolontariuszy. Zapraszamy do zakładki Współpraca.

Dołącz

W ogłoszeniach i aktualnościach naszych stron www oraz mediów społecznościowych zawsze informujemy o naborze i poszukiwanych kandydatach na wolontariat.

Zapraszamy do zadawania pytań drogą mailową: kontakt@mampomysl.org

Warto również zaglądać na stronę www.schroniskoswidnica.pl – tam również organizowane są ciekawe nabory wolontariuszy, a placówka podlega Fundacji Mam Pomysł.