Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w ŚwidnicyFundacja Mam Pomysł od 1 stycznia 2017 roku jest operatorem Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy, przy ul. Pogodnej 3. Przez 7 dni w tygodniu możesz odwiedzić to miejsce, poznać je na żywo i przekonać się, jak wygląda nasza praca. Być może zechcesz adoptować pupila lub wesprzeć podopiecznych.

Zadania

Właścicielem obiektu jest Urząd Miejski w Świdnicy. Miasto dotuje schronisko kwotą 250 000 zł rocznie. Fundacja otrzymując dotację zobowiązana jest do: przyjmowania całodobowo zwierząt zgłaszanych przez Straż Miejską, zapewnienia opieki wszystkim zwierzętom bezdomnym z terenu miasta Świdnica, kastracji kotów wolno żyjących z miasta Świdnica, dokarmiania kotów wolno żyjących w mieście Świdnica.

Fundacja współpracuje z Urzędem Miejskim przy realizacji zadań, celem utrzymania wysokiej jakości prowadzonych działań i standardów opieki nad zwierzętami.

Wkładem własnym Fundacji jest zapewnianie odpłatnie opieki bezdomnym zwierzętom z terenu innych gmin Dolnego Śląska, które zawierają umowy ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy. Dodatkowo organizowane są akcje promujące adopcje, a także mające na celu pozyskanie wsparcia dla podopiecznych placówki. Rocznie utrzymanie schroniska to koszt około 970 000 zł.

Statystyki

Każdego roku schronisko przyjmuje około 600 zwierząt (psy, koty, króliki, papugi, również gady). Oddajemy do adopcji ok. 330 zwierząt, a ponad 100 powraca do swoich właścicieli.

Oddawane właścicielom zwierzęta chipujemy, rejestrujemy w międzynarodowej bazie. Zwierzęta oddawane do adopcji są kastrowane, posiadają książeczki zdrowia.

Tylko w dwa lata pracy schronisko kieruje na zabiegi sterylizacji i kastracji 510 zwierząt (psów i kotów) spoza schroniska – zwierzęta wolnożyjące, dofinansowania Fundacji Mam Pomysł.

Misja

Wierzymy, że dzięki naszemu doświadczeniu i posiadanej wiedzy, tworzymy miejsce naszych marzeń. Koncentrujemy się na podopiecznych, a współpracując z setką wolontariuszy, którzy dbają o ich środowisko i komfort życia, poprawiamy ich samopoczucie. Nie chcemy tworzyć miejsca, którego te zwierzęta nigdy nie opuszczą, dla kilkuset psów/kotów, którym nigdy nie będziemy w stanie zapewnić dostatecznej opieki.

W schronisku stale przebywa około 120 podopiecznych.

Ta placówka w naszych rękach to też narzędzie do edukacji oraz zmniejszania bezdomności psów i kotów (kierujemy na sterylizacje także zwierzęta spoza schroniska, wykonując zabiegi ze środków Fundacji). Spotykamy tutaj mnóstwo wartościowych ludzi, którzy chcą z nami działać!

Wszelkie informacje dotyczące schroniska, możliwości pomocy i wsparcia znajdą Państwo tutaj: www.schroniskoswidnica.pl