Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w ŚwidnicyFundacja Mam Pomysł od 1 stycznia 2017 roku jest operatorem Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy, przy ul. Pogodnej 3. W tygodniu od 11 do 17 lub w weekendy od 11 do 16 możesz odwiedzić to miejsce, poznać je na żywo i przekonać się, jak wygląda nasza praca. Być może zechcesz adoptować pupila lub wesprzeć podopiecznych.

Zadania

Właścicielem obiektu jest Urząd Miejski w Świdnicy. Miasto dotuje schronisko kwotą 230 000 zł rocznie. Fundacja otrzymując dotację zobowiązana jest do: przyjmowania całodobowo zwierząt zgłaszanych przez Straż Miejską, zapewnienia opieki wszystkim zwierzętom bezdomnym z terenu miasta Świdnica, kastracji kotów wolno żyjących z miasta Świdnica, dokarmiania kotów wolno żyjących w mieście Świdnica.

Fundacja współpracuje z Urzędem Miejskim przy realizacji zadań, celem utrzymania wysokiej jakości prowadzonych działań i standardów opieki nad zwierzętami.

Wkładem własnym Fundacji jest zapewnianie odpłatnie opieki bezdomnym zwierzętom z terenu innych gmin, które zawierają umowy ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy. Dodatkowo organizowane są akcje promujące adopcje, a także mające na celu pozyskanie wsparcia dla podopiecznych placówki.

Statystyki

Każdego roku schronisko przyjmuje około 500 zwierząt (psy, koty, króliki, papugi, również gady). Oddajemy do adopcji ok. 330 zwierząt, a 100 powraca do swoich właścicieli.

Oddawane właścicielom zwierzęta chipujemy, rejestrujemy w międzynarodowej bazie. Zwierzęta oddawane do adopcji są kastrowane, posiadają książeczki zdrowia.

W roku latach 2019-2020 schronisko skierowało na zabiegi sterylizacji i kastracji 510 zwierząt (psów i kotów) spoza schroniska – zwierzęta wolnożyjące, dofinansowania Fundacji Mam Pomysł.

Misja

Wierzymy, że dzięki naszemu doświadczeniu i posiadanej wiedzy, tworzymy miejsce naszych marzeń. Koncentrujemy się na podopiecznych, a współpracując z setką wolontariuszy, którzy je rozpieszczają, resocjalizują, poprawiamy ich samopoczucie. Nie chcemy tworzyć miejsca, którego te zwierzęta nigdy nie opuszczą, dla kilkuset psów/kotów, którym nigdy nie będziemy w stanie zapewnić dostatecznej opieki.

W schronisku stale przebywa nie więcej niż 70 psów i 30 kotów.

Ta placówka w naszych rękach to też narzędzie do edukacji oraz zmniejszania bezdomności psów i kotów (kierujemy na sterylizacje także zwierzęta spoza schroniska, wykonując zabiegi ze środków Fundacji). Spotykamy tutaj mnóstwo wartościowych ludzi, którzy chcą z nami działać!

Wszelkie informacje dotyczące schroniska, możliwości pomocy i wsparcia znajdą Państwo tutaj: www.schroniskoswidnica.pl