O nas

Pomagamy, edukujemy, rozwijamy słuszne idee i stawiamy na innowacyjność od 2015 roku. Jak możecie przeczytać w naszym statucie: Celem Fundacji Mam Pomysł, z siedzibą w Świdnicy, jest prowadzenie akcji i wszelkich działań edukacyjnych z zakresu ochrony środowiska i praw zwierząt, wspierania i edukacji ludzi w potrzebie, wdrażania nowych technologii i innych zagadnień dotyczących ludzi, zwierząt i techniki.
Fundacja Mam Pomysł to organizacja inna niż wszystkie. Nie chcemy ograniczać się do działań jednej kategorii, naszym celem jest połączenie trzech dziedzin – ludzi, zwierząt i techniki. Pomagamy, edukujemy, konstruujemy.

Dla zwierząt: prowadzimy adopcje, leczymy, pomagamy.

Dla ludzi: wspieramy opiekunów zwierząt w trudnej sytuacji, tworzymy bezpłatne materiały edukacyjne, organizujemy warsztaty, szkolenia.

Technika: stworzyliśmy projekt ogrodu sensorycznego dla psów, budujemy domki dla kotów na zimę, tworzymy boksy dla podopiecznych, budujemy z wolontariuszami wiaty, budy, akcesoria dla zwierząt.

Wśród naszych projektów jest prowadzenie Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy, warsztaty dla dzieci i młodzieży, edukacja, pomoc zwierzętom i ich opiekunom w potrzebie. Nasze działania prowadzimy w szerokim zakresie. Potrafimy sami budować, tworzyć - z misją dla podopiecznych. Każdego roku Fundacja wspiera około 1000 zwierząt domowych, dzikich, gospodarskich, egzotycznych, pod stałą i bieżącą opieką mamy grupę ok. 140 zwierząt.

Co robimy?
- prowadzimy Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy
- interweniujemy 24/7, współpracujemy ze służbami, urzędami miast i gmin
- wspieramy leczenie zwierząt, opiekunów zwierząt w potrzebie
- organizujemy zajęcia dla dzieci i młodzieży
- promujemy adopcje, wolontariat.

Fundacja stale współpracuje z ekspertami: lekarzami weterynarii szerokiej specjalizacji, behawiorystami. Przy realizacjach projektów nawiązujemy współpracę ze specjalistami w dziedzinach naszych akcji. Tworzymy miejsce, w którym odnajdzie się każdy, a Fundacja Mam Pomysł da mu to, czego potrzebuje – wsparcie, zaplecze do działania lub poradę. Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych!

Misja FMP

Misją zespołu FMP jest pomoc zwierzętom i ludziom w sposób nowoczesny i kompleksowy. Osiągamy to realizując rozmaite projekty. Nasza wizja: Współpracować w celu zapewnienia pełnej opieki nad zwierzętami. Tworzyć, by zmieniać na lepsze otaczającą nas rzeczywistość.

Kontakt Współpraca