Podsumowanie 2020Podsumowanie roku 2020 w Fundacji

Z nami czas sprawozdań, rozliczeń z działalności. W tym wpisie chcemy Wam krótko podsumować to, co działo się i co zrobiliśmy w 2020 roku.

Miniony rok przyniósł nam wiele wydarzeń, które na pewno nauczyły nas pokory, a także przyniosły różne doświadczenia, z których wyciągamy wnioski na przyszłość. Nie wypieramy się tych błędów, które popełniliśmy. Nad ich naprawą działaliśmy i działamy cały czas, doskonaląc nasze umiejętności, działania, zaplecze.

Na wstępie chcemy podziękować wszystkim, którzy byli, działali, wspierali nas kolejny rok.

Pracownikom, wolontariuszom Fundacji – bez Was nie działałyby projekty, o których napiszemy poniżej.

Kochani darczyńcy: dzięki Wam mamy kilka ton pokarmów dla psów, kolejnych kilka ton dla kotów. Podarowaliście fanty na aż 5 bazarków, dzięki którym mogliśmy mieć środki na zabezpieczenie, żywienie, opiekę nad naszymi pupilami. Wasza pomoc jest niezastąpiona.

Wolontariusze i pracownicy: byliście wszędzie tam, gdzie potrzebowały Was zwierzaki FMP. Jesteście wspaniali!

Dziękujemy też firmom, partnerom, którzy nam ufali, realizowali mnóstwo ciekawych projektów wspólnie z nami. Bez współpracy nie ma efektów, to ona sprawia, że osiągamy wspólne cele i realizujemy jedną misję.

W roku 2020 nasza Fundacja działała w zakresie:

– prowadzenia schroniska dla zwierząt w Świdnicy,

– promocji i organizacji wolontariatu,

– pomocy zwierzętom domowym, dzikim, egzotycznym, gospodarskim,

– wsparciu zwierząt i ich opiekunów w potrzebie.

2020 rok był też pierwszym pełnym rokiem działalności Charity Shop Świdnica – naszego sklepu charytatywnego, gdzie robiąc zakupy pomagacie zwierzętom.

Co udało nam się zrobić?

Nasze schronisko przyjęło 506 podopiecznych, do adopcji oddaliśmy 322, właściciele odebrali 98 zgub. Zwierzęta utrzymywaliśmy przez cały rok. Były psy i koty po zmarłych opiekunach, zabezpieczane z Policją w związku z prowadzonymi postępowaniami karnymi, czy po wypadkach drogowych. Zwierzęta były leczone, poddawane niezbędnym zabiegom sterylizacji, kastracji, czipowane, diagnozowane.

Fundacja uczestniczyła w 90 interwencjach ze zwierzętami dzikimi. Wielokrotnie wzywano nas do zwierząt z wypadków, którym niestety nie zawsze udawało się pomóc… Były też podloty, pisklaki, które wypadły z gniazda, czy zagubione na terenach ogrodów sarny.

Schronisko z budżetu fundacji wydało 176 skierowań na zabiegi sterylizacji i kastracji psów i kotów. Dodatkowo z pomocą gmin kastrowaliśmy koty wolnożyjące. Wystąpiło dodatkowo około 100 takich zdarzeń.

Przyjmowaliśmy też zwierzęta na domy tymczasowe (około 60 kotów i psów), wydawaliśmy karmę dla ponad setki kotów i kilkudziesięciu psów opiekunów w potrzebie. Do fundacji na leczenie trafiały koty wolnożyjące.

Na co przeznaczaliśmy środki?

Z Waszym wsparciem inwestowaliśmy w opiekę, działania wolontariuszy, rozmaite akcje dla urozmaicenia, podnoszenia dobrostanu zwierząt. Udało się zakupić karmy, akcesoria higieniczne, paliwa, klatki, transportery, ale dokonaliśmy też większych inwestycji.

Nasze schronisko posiadło profesjonalną myjkę ciśnieniową, która podgrzewa wodę aż do wrzątku i dzięki temu dezynfekcja jest dużo bardziej skuteczna.

Leczyliśmy, edukowaliśmy, dojeżdżaliśmy z naszymi zwierzakami po pomoc do fachowców!

Działamy!

  • Wyjeżdżaliśmy na interwencje w sprawach zwierząt w potrzebie, z wypadków cały rok, przez całą dobę.
  • Zorganizowaliśmy wiele zbiórek na pomoc Schronisku w Świdnicy.
  • Organizowaliśmy bazarki.
  • Prowadzimy już rok Charity Shop Świdnica.
  • Opiekujemy się stale około 140 zwierzakami (psy, koty, ptaki, konie).
  • Organizujemy promocję adopcji, działania w ramach wolontariatu (np. Dzień Aktywności Społeczności Lokalnej).
  • Organizujemy pomoc opiekunom adoptowanych psów – konsultacje z behawiorystą weszły w stały program działań.

Będziemy działać dalej! Przyjmujemy stale wnioski o wsparcie, tworzymy materiały edukacyjne. Covid-19 postawił przed nami wyzwania, którym wciąż staramy się sprostać.

W zakładce Współpraca zapoznaj się z możliwościami działania z nami, albo wejdź w zakładkę Darowizny.

Bardzo wesprzesz nas przekazując nam 1% podatku. Chcemy tworzyć jeszcze bogatsze wpisy podsumowujące naszą pracę 🙂 Nasz KRS: 0000577643.