Komunikat Fundacji – wnioski o wsparcie

Komunikat Fundacji – wnioski o wsparcieW tym wpisie chcemy podzielić się z Wami decyzją, która przyszła po skrupulatnych wyliczeniach finansów.

Każdego roku wydajemy skierowania na finansowane w pełni z budżetu miasta sterylizacje kotów wolnożyjących w Świdnicy oraz dofinansowania dla opiekunów zwierząt z adopcji, znalezionych na ulicy, opiekunów w trudnej sytuacji materialnej (budżet Fundacji: darowizny, wynik działalności odpłatnej, 1% podatku, zbiórki celowe). Te zabiegi realizowane były od ostatnich 5 lat w formule bez limitu. Okazało się też, że pierwotne wyliczenia nijak się mają do rzeczywistości i zawsze zwierząt było dużo więcej niż zakładaliśmy, ale nie ograniczaliśmy tej ilości.

Sytuacja ulega zmianie w tym roku. Drastyczny skok cen paliw, usług, materiałów budowlanych sprawia, że nadchodzące 1,5 miesiąca to czas pracy na starym, deficytowym budżecie. Na końcu 2020 roku nie spodziewaliśmy się takich zmian, a wzrost niektórych cen jest wielokrotnością tej z 2020 roku.

Z tych wszystkich powodów podejmujemy decyzję w przedmiocie:

  • Zawieszamy wydawanie skierowań na zabiegi sterylizacji zwierząt innych niż kocięta i szczenięta adoptowane z Fundacji i Schroniska;
  • Zawieszamy rozpatrywanie wniosków o wsparcie leczenia, profilaktyki zwierząt i ich opiekunów w trudnej sytuacji materialnej.

FMP zawsze oparta jest na zdrowym rozsądku i kalkulacji. Nigdy nie pozwalamy na sytuację, w której nasze zwierzaki mają puste miski albo długi powodujące niemożność korzystania z usług lekarzy weterynarii, czy brak funduszy na sytuacje awaryjne, które pojawiają się często.  Pod opieką mamy 130 zwierząt w schronisku, kilkanaście w domach tymczasowych. Musimy pamiętać o ich dobrobycie.

Oczywiście, po nowym roku będziemy znów pomagać tak, jak robiliśmy to przez 10,5 miesiąca roku 2021 i poprzednie lata działania fundacji. Prosimy o cierpliwość i szansę pozyskania nowych możliwości dla podopiecznych. Oferujemy zawsze pomoc w ogłoszeniu, umieszczeniu zbiórki. Dajemy z siebie tyle, ile w danej sytuacji możemy dać, maksa.

To nie jest post pt. chcemy darowizny, bo o mocy wsparcia piszemy zawsze. W naszej fundacji każda złotówka jest oglądana wielokrotnie przed jej wydatkowaniem. Wsparcie potrzebne jest zawsze i każdy grosz ma znaczenie. Stąd też skarbonki podopiecznych: https://pomagam.pl/org/fundacjamampomysl które są zawsze otwarte.

Dziękujemy za wsparcie, wyrozumiałość i czekajmy na 2022 rok 😊

Zarząd Fundacji Mam Pomysł