Mania Pomagania w GłuszycyKim jesteśmy i co robimy?

To projekt Fundacji, dzięki któremu ranne i chore dzikie zwierzęta z powiatu wałbrzyskiego (Głuszyca i okolice) dostały realną szansę na ratunek i powrót do natury!
Koordynatorką Projektu jest Malwina Witek, która niezależnie od pory dnia (lub nocy) gotowa jest nieść pomoc naszym braciom mniejszym! Czy to jeż czy sarna, lis czy sowa – wolontariusze Fundacji ruszają na ratunek! Wszystko w porozumieniu z ośrodkami uznawanymi przez RDOŚ (Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska).
Co ważne, projekt Mania Pomagania koncentruje się nie tylko na dzikich zwierzętach – ciepły kąt i opiekę u Malwiny i naszych wolontariuszy znajdują również zwierzęta domowe – psy i koty, którym Fundacja szuka potem domu.
Oprócz tego propagujemy postawy humanitarne, prowadzimy akcje zmniejszające bezdomność psów i kotów na obszarze Głuszycy i okolic, oraz staramy się wszelkimi sposobami edukować lokalną społeczność, aby poprawić warunki bytowania naszych czworonożnych przyjaciół.

Ile mamy zwierząt pod opieką?

Pod stałą opieką przebywa w Głuszycy około 17-20 psów, 10-15 kotów oraz 15 zwierząt dzikich (są wśród nich : bociany, lisy, jenoty, sarny, pustułki, jeże a także zajączki 😊)

Jak mogę pomóc?

Zapraszamy wszystkie chętne do pomocy ręce do kontaktu z naszą Fundacją. Zawsze znajdzie się zadanie dla zaangażowanych w pomaganie.
Nie możesz pomóc osobiście? Mania Pomagania chętnie przyjmie karmę dla zwierząt, koce, ręczniki, podkłady.
Dzienne żywienie dzikich zwierząt pod opieką projektu to koszt ok. 200 zł.
Drapieżniki, mięsożercy wymagają bogatego, mięsnego pokarmu. Karmione są (zależnie od gatunku) podrobami (np. serca, wątroby), mięsem (np. pierś z kurczaka), żywymi mączniakami.
Roślinożercy zajadają kozie mleko (młode saren), te większe ochoczo przegryzą prócz siana, jabłka, marchew, buraki. Są to produkty, które również można dostarczać naszym podopiecznym.