Kociarnia w Bielawie20 lipca 2018 r. uchwałą FMP powołaliśmy do życia bielawską kociarnię – namiastkę domu dla naszych kocich przyjaciół. Projekt dedykowany tylko tym zwierzętom może dać schronienie maksymalnie 15 kotom w danym momencie. Dodatkowo współpracujemy z domami tymczasowymi (by takim zostać, napisz do nas). Każdy z kocich gości ma zapewnione ciepłe legowisko, kuwetę, pełną miseczkę oraz miejsce do zabaw.

W Kociarni przebywają też koty wolno żyjące, które pracownicy i wolontariusze FMP odławiają na zabiegi sterylizacji w ramach akcji zmniejszania populacji bezdomnych kotów. Zwierzęta wracają do miejsca swojego bytowania, kiedy dojdą do siebie po zabiegu sterylizacji.

Drugą grupę stanowią koty z interwencji Fundacji – zabrane z trudnych warunków; słabe, chore lub niedożywione, które staramy się postawić na nogi oraz znaleźć im nowy dom.

Nasze statystyki

Od momentu powołania Kociarni, miesięcznie przyjmujemy kilkanaście kotów. Pierwsze 6 miesięcy działania Kociarni przyniosło 30 nowych podopiecznych, a pierwsze półrocze 2019 roku 68 kotów.

Każdego miesiąca celem utrzymania podopiecznych potrzebujemy:

  • 90 kg karmy suchej i mokrej,
  • 150 litrów żwirku do kuwet,
  • 30 litrów płynów do mycia i dezynfekcji.

Kto nam pomaga?

Bielawski projekt koordynuje stale 2 wolontariuszy – Justyna i Ewelina oraz dodatkowi pomocnicy. Sytuacja kotów jest trudna, pomagamy na tyle na ile możemy, ale czasami nie jesteśmy wstanie pomóc wszystkim zwierzętom. Doba ma tylko 24 godziny i często brakuje nam rąk do pracy. WIĘC JEŚLI…

KOCHASZ KOTY?

MASZ CZAS?

MASZ CHĘCI?

To zapraszamy do kontaktu! Zawsze przyda się para rąk do pracy!

Chodź, pomaluj z nami koci świat na żółto i na niebiesko ! 🙂

Jeśli nie możesz pomóc nam osobiście, może zechcesz wesprzeć nas rzeczowo? W Kociarni najbardziej potrzebne są: karma, ręczniki, żwirki, środki czystości i jednorazowe podkłady!

Może masz zbędne legowisko czy drapak? Dziękujemy za każdą pomoc!